Europass
Kas ir Europass?
Europass ir 4 standartizētu dokumentu kopums, kas sniedz iespēju viegli saprotamā formā uzrādīt ikvienas personas kompetenci un pieredzi potenciālajiem darba devējiem un izglītības iestāžu pārstāvjiem gan Latvijā, gan citviet Eiropā. 2005. gadā šie dokumenti tika ieviesti visās Eiropas Savienības valstīs un šobrīd ir pieejami 29 valodās.
Kas ir nacionālais EUROPASS centrs?
Katrā Eiropas Savienības valstī ir izveidots Nacionālais Europass centrs (NEC), kas koordinē visas ar Europass iniciatīvas īstenošanu saistītās aktivitātes nacionālā līmenī. Latvijas Nacionālais Europass centrs ir Akadēmiskās informācijas centra sastāvdaļa.
Kāds ir Europass mērķis?
- Sniegt iespēju ikvienam pārdomāti strukturētā un starptautiski saprotamā formā uzrādīt savas zināšanas, prasmes un iemaņas, tādējādi sekmējot personas konkurētspēju;
- Atvieglot un veicināt Eiropas Savienības pilsoņu mobilitāti Eiropā mācību un darba nolūkā.
Kādi ir Nacionālā Europass centra uzdevumi?
- Nodrošināt visu Europass dokumentu pieejamību gan elektroniskā, gan papīra formātā;
- Nodrošināt Europass Mobilitātes apliecinājuma veidlapu izsniegšanu un numuru piešķiršanu;
- Sniegt informāciju un konsultēt; - Sekot aktualitātēm Eiropas līmenī un informēt visas iesaistītās un ieinteresētās puses;
- Sagatavot un izplatīt informatīvos materiālus;
- Piedalīties un organizēt aktuālus pasākumus;
- Sadarboties ar izglītības un nodarbinātības sektoru.
Kādi ir Europass četri dokumenti?
- Europass CV – standartizēts Curriculum Vitae, kas aizpildāms patstāvīgi tiešsaistē Internetā un ir pieejams 27 Eiropas valodās.
- Europass Mobilitāte – apliecinājums tām prasmēm un iemaņām, kuras persona noteiktā laika periodā guvusi organizētas mācību vai darba pieredzes apmaiņas ietvaros kādā citā Eiropas valstī.
- Europass Diploma pielikums – pielikums augstākās izglītības diplomam, kurā sniegta detalizēta informācija par absolvēto studiju programmu. Kopš 2004. gada to saviem absolventiem izsniedz ikviena Latvijas augstākās izglītības iestāde.
- Europass pielikumu kvalifikāciju apliecinošam dokumentam pievieno pamatizglītības un vidējās izglītības līmeņa profesionālo kvalifikāciju apliecinošam dokumentam. Šis dokuments Latvijā pagaidām nav ieviests.